AcasăActualitateSăgeata Năvodari s-a impus lejer în amicalul cu Farul Constanța

Săgeata Năvodari s-a impus lejer în amicalul cu Farul Constanța

Echipele dobrogene de liga a II-a se pregătesc pentru startul oficial de sezon. Farul Constanța și Săgeata Năvodari s-au întâlnit miercuri dimineață într-un meci amical care s-a disputat pe terenul principal de la Academia Gheorghe Hagi.

Au învins năvodărenii cu scorul de 3-1, deşi la pauză conduceau gazdele, după reușita lui Stoianof, din minutul 2. În partea secundă, după ce Șunda a trimis în teren formula de bază, Săgeata a făcut legea. Au marcat Pecarov, minutul 53 şi Diabi în minutele 70 și 77. Antrenorul Aurel Șunda s-a declarat mulțumit de felul în care echipa s-a prezentat la acest meci.

Sâmbătă, la Constanța, Săgeata va susține un ultim amical, cu Eolica Baia, premergător startului oficial din 29 septembrie, la Slobozia, cu Unirea, în Cupa României.