AcasăActualitatePericol pe străzile Constanţei. Mai mulţi şoferi s-au ales cu dosare penale

Pericol pe străzile Constanţei. Mai mulţi şoferi s-au ales cu dosare penale

La data de 01.12.2016, ora 15.42, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier l-au depistat pe P.A., în vârstă de 45 de ani, din Năvodari, care a condus, pe bulevardul I.C. Brătianu din municipiul Constanța, un autovehicul având suspendat dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice. 

Bărbatul a fost reținut pe bază de ordonanță și a fost introdus în C.R.A.P. Constanța, urmând ca la data de 02.12.2016 să fie prezentat instanței de judecată cu propunere de arestare preventivă.

La data de 01.12.2016, ora 14.05, polițiștii din cadrul Poliției orașului Ovidiu l-au depistat pe S.G., în vârstă de 38 de ani, din localitatea Amzacea – județul Constanța, care a condus un autovehicul fără a deține permis de conducere corespunzător categoriei.

La data de 01.12.2016, ora 14.15, polițiștii din cadrul Poliției orașului Ovidiu l-au depistat pe A.C.-C., în vârstă de 34 de ani, din orașul Ovidiu, care a condus un moped cu număr fals de înmatriculare și fără a deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.

La data de 01.12.2016, ora 17.00, polițiștii din cadrul Secției 5 Rurale Cogealac l-au depistat pe B.M.-I., în vârstă de 26 de ani, din localitatea Mihai Viteazu – județul Constanța, care a condus un moped neînmatriculat și fără a deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.

În cauze polițiștii au întocmit dosare penale.